לימודי מערכות מידע


לימודי מערכות מידע
בתעשיית ההיי-טק נוהגים לכנות את המאה הנוכחית בשם Big Data, כלומר כמויות מידע עצומות שקיימות במאגרי הנתונים שיש לנתחם.
תוקפת ה Big Data הביאה איתה אתגרים חדשים בניתוח נתונים וקבלת החלטות עסקיות.
ככל שאנו מתקדמים מתברר כי הפתרונות לאתגרים אלו דורשים תחכום חישובי וידע סטטיסטי נרחב. מכאן גם הדרישה המוגברת למומחים בעלי ידע במערכות מידע שמסוגלים לנתח Big Data בתעשייה ובפיתוח. בכל היבט של החיים המודרניים, החל ממסחר אלקטרוני ורשתות חברתיות וכלה במחקר מדעי וכלכלי, נאספת כמות אדירה של מידע מפורט. מדעני הנתונים מתרגמים את מאגרי המידע הענקיים האלה לידע. הצפי הוא שיהיה מחסור ניכר במומחים בתחום זה בתעשייה שיימשך בעשור הקרוב לכל הפחות. המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מציע תואר B.Sc במערכות מידע שנועדה להכשיר את בוגריה בדיוק לצורך זה תוך מתן יתרון בתחום הBig data בפרט, ובמדע הנתונים בכלל. זאת ע"י תוכנית יישומית ופרקטית שמכניסה את הסטודנטים לעולם מערכות המידע ומדע הנתונים. התרגולים בתואר למערכות מידע במרכז האקדמי למשפט ולעסקים מתקיימים בקבוצות קטנות ובכיתות ממוחשבות על מנת לאפשר הוראה איכותית המבוססת על היכרות אישית של המרצה והמתרגל עם הסטודנט. כחלק מתכנית הלימודים, אנו מציעים לסטודנטים הזדמנות ייחודית להתמחות ושיתופי פעולה עם חברות התוכנה וההייטק המובילות במשק, ביניהם חברת מיה מחשבים נציגת SAS בישראל.

ייחודה של התכנית מתבטא במיקוד המושכל ב-3 מישורים:
  • Big Data עם ממשק לעולם העסקים – כחלק מתכנית הלימודים, הסטודנטים ישתפו פעולה עם חברות ההייטק והתוכנה המובילות בישראל בתחום התוכנה, מערכות המידע וה Big Data.
  • יזמות עסקית– לצד ניהול ופיתוח מערכות מידע, לסטודנטים תינתן האפשרות בהקמת חברת סטרט-אפ בתחום מערכות המידע בכלל  והבינה העסקית בפרט. כמו כן, הם יוכשרו בתחום יזמות עסקית ודיני הייטק, וירכשו כלים שיעצימו את חיוניותם העסקית במסגרת היזמות והחדשנות הישראלית.
  • יחס אישי– הקורסים מועברים בכיתות ממוחשבות, בקבוצות קטנות המאפשרות הוראה איכותית, שמתאפיינת בהיכרות אישית של המרצים והמתרגלים עם כל הסטודנטים.
ליצירת קשר וקבלת מידע נוסף לחץ כאן